(LT) T-Scan™ NOVUS LIETUVA – Okliuzijos analizė su sąkandžio jėgos ir laiko matavimu

Internetinis dienoraštis skirtas odontologijos kabinetų pacientams. Pradinė informacija apie neskausmingą skaitmeninį paciento dantų sąkandžio tyrimą, atliekamą faktiško aktualaus sąkandžio – okliuzijos – skaitmeninės analizės pagalba. Skaitmeninė sąkandžio analizė pateikia odontologams vertingus duomenis apie tai, ar teisingai buvo atlikta stomatologinė procedūra bei taikytas gydymo būdas. Atskleidžia dantų defektus, kurių neįmanoma aptikti įprastiniu patikrinimu.

 

Ką reiškia sąkandžio (okliuzijos, artikuliacijos) tyrimas?

Nustatyti paciento sąkandžio stiprumą ant atskirų dantų kontaktinių paviršių daugelį metų buvo praktiškai neįmanoma. Jo įvertinimui vis dar iki šiol naudojamas artikuliacinis popierius arba įvairų rūšių vaškas. Tačiau nė vienas iš šių metodų tiksliai nenustato nei sąkandžio trukmės, nei jo stiprumo. Artikuliacinio popieriaus arba vaško pagalba gaunamų rezultatų įvertinimas tokiu būdu didžia dalimi būna pagrįstas tik subjektyvia gydytojo nuomone.

Žinoti kramtymo jėgų pasiskirstymą ant atskirų dantų yra itin svarbu.Sukandimo momentu sąkandis gali būti nestabilus, skausmingas, gali atskilti dalis dantų plombos, tai gali būti dantenų ligų, dantų iškritimo, galvos skausmų bei žandikaulio sąnario sutrikimų priežastimi.

Patikimą sprendimą pateikė tik prietaisas „T-Scan™”, specialiai skirtas sąkandžio analizei atlikti (vadinamoji okliuzijos analizė). Unikali patentuota technologija, sukurta bendradarbiaujant su prestižinėmis mokslo įstaigomis Masačusetso technologijos institutu (MIT) ir JAV Odontologijos universitetu pateikia duomenis, kurie leidžia odontologams geriau ištirti ir įvertinti paciento sąkandį.

Gal kiek perdėtai galima sakyti, jog daryti plombas ir implantus 
be atliktos prieš tai okliuzijos analizės yra panašu į 
parašiutininko šuolį be parašiuto.

Kam tyrimas yra būtinas?

Kenčiate nuo galvos skausmo, žandikaulių, kaklo ar peties skausmų, turite patirties su dažnomis burnos ertmės problemomis arba dantų griežimu, sulūžoJums dantų karūnėlė? Visa tai yra simptomai, kuriuos lengvai galima išspręsti odontologo kabinete. Būtina apsvarstyti galvos ar kitokio su dantimis susijusio skausmo bei dantų gedimo priežastis. Neskausmingos skaitmeninės kompiuterinės sąkandžio analizės pagalba per kelias minutes bus rasta negalavimų kilmė.

Kaip dabar odontologas nustato tikruosius dantų kontaktus paciento sąkandžio metu?

Deja, naudojamais iki šiol tradiciniais metodais tai tiksliai nustatyti neįmanoma. Iki šiol dažniausiai standartiniu atveju naudojamas klasikinis metodas tik padarytų dantų protezų atveju, kai odontologas po užbaigtos taisymo procedūros (karūnėlė, laminatė) paprašo paciento sukąsti perartikuliacinį “kopijavimo” popierių, kuris tik pažymi “danties kontaktą” dažais. Tačiau tai yra atspaudas, kuris tik parodo, kad šioje vietoje buvo danties kontaktas, sukandus dantis. Po to odontologas peršlifuodamas ir t.t. bando Jūsų subjektyvų pojūtį sąkandžio metu. Šis metodasnenustato faktiško optimalaus dantų sąkandžio.

Kokioje dantų priežiūros srityje būtina žinoti tikslią informaciją apie paciento sąkandį?

Beveik visose odontologijos srityse. Kiekvieno dantų faktinės būklės patikrinimo pagrindas turėtų būti kompleksinis patikrinimas, tai reiškia – ir atliekant profilaktinį tikrinimą, min. vieną kartą per metus. Priimant naują pacientą, odontologui būtina sužinoti – ne tik optiniu patikrinimu arba rentgenogramos pagalba – kokia yra dantų ir sąkandžio būklė, kuri ateityje galėtų būti dantų priežiūros kliūtimi arba dantų kai kurių defektų atsiradimo priežastimi.

TS-main

 

BŪTINAS PAGALBININKAS :
RESTAURACINĖ ODONTOLOGIJA
ORTODONTIJA
ESTETINĖ ODONTOLOGIJA
DANTŲ IMPLANTOLOGIJA
DANTŲ HIGIENA

Kaip atliekama sąkandžio analizė?

 

TekScan_2841_14278

Ar sąkandžio tyrimas yra tinkamas vaikams?
Dėl jutiklio dydžio nėra galimybės atlikti tyrimų vaikams. Tyrimai skirti suaugusiems pacientams, kai dantys jau yra pilnai išsivystę.
Ar yra ir kitokių prieinamų dantų sąkandžio analizės metodų?
Dabartiniu metu ne. Šita visame pasaulyje patentuota technologija yra naudojama nuo 1986 metų.

Kas tai yra diagnostinis odontologijos prietaisas „T-Scan®“?(skaitmeninė sąkandžio analizė)

Unikali patentuota technologija, sukurta bendradarbiaujant su prestižinėmis mokslo įstaigomis – Masačusetso technologijos institutu (MIT) ir Tufto universitetu pateikia duomenis, kurie leidžia odontologui geriau ištirti ir įvertinti paciento sąkandį.

Šiandien šį prietaisą naudoja odontologai aukšto lygio klinikose ne tik taikydami dantų implantus, bet ir darydami plombas, tiltelius, vainikėlius bei laminates. “T-Scan®” technologija jiems yra neįkainojamas pagalbininkas, kuris, nustatant paciento sąkandžio diagnozę neklystamai parodo, kas yra arba kas nėra daroma teisingai.

Prietaiso „T-Scan®” istorija 

Amerikiečių bendrovės Tekscan Inc. iš Bostono patentuota technologija – tai vienas iš šios firmos, kuri vienintelė suteikia galimybę atlikti skaitmeninę analizę (dinamika – slėgis – laikas), produktų. Bendrovė jau nuo 1985 m. gamina ir siūlo naudojamus matavimui įvairių tipų jutiklius ir kitoms sritims (automobilių pramonė, veterinarai, ortopedija).

Kaip prietaisu „T-Scan®” atliekamas skaitmeninis tyrimas – sąkandžio analizė?

IMG_7359

 

Ar galima „T-Scan® Sensor” naudoti pakartotinai?

Taip, galima. Jūsų odontologas ir sekančiais kartais Jums apsilankius jo kabinete gali jutiklį panaudoti Jūsų sąkandžio būklės pokyčiams tikrinti, nes per metus sąkandis gali pasikeisti. Jutiklį jis įdės į Jūsų asmeninę bylą kartotekoje.

Kokie duomenys įrašomi?

Tikslus atskirų dantų arba implantų apkrovos procentinio pasiskirstymo įrašas.Tikslus paciento sąkandžio dantų ,pradinių kontaktų” įrašas, įskaitant kontaktų defektus.Paciento sąkandžio neteisingų funkcijų identifikavimas. Raumenų hiperfunkcijos ir neteisingų apatinio žandikaulio judesių diagnostika.

screenshot3

Kokią informaciją gauna pacientas?

Atspausdintą aktualios dantų sąkandžio būklės 2D įrašo, kurį odontologas turį įrašytą savo kompiuteryje ir gali bet kada matyti kompiuterio ekrane, kopiją.

veneer

CAD&CAM TECHNOLOGIES s.r.o. (Prague) www.tekscan.cz

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s